Sterylne życie!

Tak, czasy jakie nastały w 2020 roku przyczyniły się do zwiększenia świadomości ludzi w kwestii higieny. Wirus SARSCoV2 spowodował, że każdy będzie już zawsze inaczej patrzył na wszelkie miejsca publiczne oraz kontakty międzyludzkie. Nastał okres epidemii, ludzie starają się być ostrożniejsi, czy tego chcą, czy nie.

Jest jednak spore grono rodzin, na których wszelkie obostrzenia sanitarne nie zrobiły najmniejszego wrażenia. Rodziny osób przewlekle chorych, dzieci z obniżoną odpornością, osób z tracheotomią, czy gastrostomią i wieloma innymi dodatkami w pakiecie do życia.

Dzięki większym naciskom na dbanie o higienę w miejscach publicznych, obowiązek noszenia maseczek w bliskim kontakcie z obcymi ludźmi oraz stosowanie dystansu społecznego, paradoksalnie, pomimo stanu epidemii, poczułam się bezpieczniej i spokojniej o zdrowie mojego dziecka.

Życzę wszystkim, aby dobre nawyki z obecnego stanu zagościły w nas na dobre. Na dobre i złe. Dzięki temu ochronimy siebie, ale też zadbamy o najsłabszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.